Konto szkoły

Łącznie użytkowników: 7
Najnowszy użytkownik: artur

Komunikat
28 sierpnia kancelaria KLO będzie zamknięta. W razie potrzeby prosimy kierować się do kancelarii KG przy ul. kard. Wyszyńskiego 53/55 (tel. 833440369).

Drodzy Nauczyciele!
Rada pedagogiczna odbędzie się
dn. 28 sierpnia 2015 r.
w budynku KG przy ul. Wyszyńskiego 53/55
- godz. 9.00 KLO
- godz. 10.30 KG

Rekrutacja 2015/2016
Rekrutacja do klas pierwszych KLO na rok szkolny 2015/2016 została zakończona. W klasach pozostały jeszcze pojedyncze wolne miejsca. Przypominamy, że tworzymy trzy profile: matematyczno-fizyczny, biologiczno-chemiczny i humanistyczny. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy od 17 sierpnia!

Podręczniki szkolne
Wykaz podręczników na rok szkolny 2015/2016 można znaleźć w zakładce Dokumenty.
klasa I

klasa II
klasa III

Katolickie Liceum na 92,59%
Rok szkolny 2014/2015 przechodzi do historii. Dla naszego liceum był to czas wielkich sukcesów w olimpiadach przedmiotowych (tytuł laureata i trzy tytuły finalistów). Wielu naszych uczniów uzyskało wysokie wyniki klasyfikacji końcoworocznej. Ci, którzy osiągnęli najwyższe, zostali zgłoszeni do:
- stypendium Prezesa Rady Ministrów - Kacper Pawłowski, uczeń klasy II B;
- nagrody Biskupa Siedleckiego (przyznana po raz pierwszy) - Alicja Marczewska, uczennica klasy I A;
- nagrody Dyrektora KLO - Paweł Kwapień, uczeń klasy I A.
Wyniki tegorocznego egzaminu dojrzałości, choć zdajemy sobie sprawę, że mogłyby być wyższe - jednak na tle miasta (dają nam trzecią lokatę wśród bialskich liceów) i województwa nie prezentują się najgorzej - 92,59%. Gratulujemy naszym absolwentom, a za maturzystów (pięciu), którzy w sierpniu policzą się z matematyką, będziemy trzymali kciuki.
Aby powspominać dawne dzieje, odsyłamy do zdjęć z zakończenia roku szkolnego → Galeria

Komunikat

Przypominamy, że listy osób zakwalifikowanych do przyjęcia do klas pierwszych będą wywieszone na głównym korytarzu KLO 2 lipca o godz. 10.00. Uczeń ma również możliwość obejrzenia wyników na swoim koncie na stronie Kandydata.

Potwierdzenie woli podjęcia nauki w szkole poprzez dostarczenie oryginałów świadectwa ukończenia gimnazjum i zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego (+2 zdjęcia) trwa od 2 lipca od godz. 10.00 do 3 lipca do godz. 13.00.

Złote i Diamentowe Pióra
Jak co roku, wraz z zakończeniem roku szkolnego, 24 czerwca 2015 r. w Urzędzie Miasta odbyła się uroczystość wręczenia nagród Prezydenta Miasta Biała Podlaska – „Złotych Piór” i „Diamentowych Piór” wraz z tytułem MAXIMA CUM LAUDE. Nagrody przyznawane są uczniom szkół z terenu naszego miasta za wybitne osiągnięcia w dziedzinie edukacji, kultury i sportu w danym roku szkolnym. Z KLO "Złote Pióro" otrzymał Kacper Pawłowski - uczeń klasy IIb, który został podwójnym finalistą w tym roku: w XXXIII Olimpiadzie Języka Łacińskiego i Kultury Antycznej, a także w XLVI Olimpiadzie Języka Rosyjskiego. Diamentowe Pióro i tytuł MAXIMA CUM LAUDE otrzymała Alicja Marczewska - uczennica klasy Ia, która uzyskała tytuł laureata w etapie centralnym XXXIII Olimpiady Języka Łacińskiego i Kultury Antycznej.

KIEDY BÓG ZAMYKA DRZWI - TO OTWIERA OKNO
Zapraszamy do wysłuchania kolejnej naszej audycji pod tytułem zamieszczonym powyżej lub pod zmienionym - 100-lecie urodzin ks. Jana Twardowskiego. W programie oprócz odwołań do biografii
i twórczości wybitnego kapłana i poety odnajdzie Szanowny Słuchacz również interesujące wywiady przeprowadzone z uczniami i nauczycielami KG oraz KLO. Audycja ma charakter wakacyjny, więc bez obaw można jej słuchać w lipcu i sierpniu. Miała swą premierę 26 czerwca o godzinie 21.40 w Katolickim Radiu Podlasie.
Audycję można znaleźć w Archiwum dźwięków na stronie internetowej Radia → Otwórz

25 czerwca godz. 10.00 – msza św. na zakończenie roku szkolnego w kościele
bł. Honorata przy ul. Terebelskiej, następnie w auli KLO podsumowanie roku szkolnego 2014/2015 i wręczenie nagród najlepszym uczniom;
26 czerwca godz. 9.00 – spotkania z wychowawcami klas na wręczeniu świadectw szkolnych.
Kort tenisowy

Kalendarz KLO 14/15
Olimpiady 2015/2016
Nowa matura 2015
EWD - Edukacyjna Wartość Dodana
Wynik egzaminacyjny i wskaźnik EWD to miary komplementarne, łącznie dają pełniejszą informację o szkole. Wskaźniki EWD Katolickiego Liceum można odnaleźć klikając w baner IBE.

Więcej o Edukacyjnej Wartości Dodanej można znaleźć na stronie: EWD w liceum

Nie możesz się zalogować?