Konto szkoły

Łącznie użytkowników: 7
Najnowszy użytkownik: artur
Rekrutacja 2015/2016
Regulamin rekrutacji do klas pierwszych Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Norwida w Białej Podlaskiej na rok szkolny 2015/16 → Pobierz

Podanie o przyjęcie do szkoły na rok szkolny 2015/16 dla kandydatów niezarejestrowanych w systemie rekrutacji elektronicznej→ Pobierz

Rekrutacja 2015/2016
Rekrutacja do klas pierwszych KLO na rok szkolny 2015/2016 została zakończona. W klasach pozostały jeszcze pojedyncze wolne miejsca. Przypominamy, że tworzymy trzy profile: matematyczno-fizyczny, biologiczno-chemiczny i humanistyczny. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy od 17 sierpnia!

Komunikat
Od 13 lipca do 16 sierpnia 2015 r.
kancelaria szkoły będzie nieczynna (przerwa urlopowa).
Zapraszamy od 17 sierpnia!

Podręczniki szkolne
Wykaz podręczników na rok szkolny 2015/2016 można znaleźć w zakładce Dokumenty.
klasa I

klasa II
klasa III

Katolickie Liceum na 92,59%
Rok szkolny 2014/2015 przechodzi do historii. Dla naszego liceum był to czas wielkich sukcesów w olimpiadach przedmiotowych (tytuł laureata i trzy tytuły finalistów). Wielu naszych uczniów uzyskało wysokie wyniki klasyfikacji końcoworocznej. Ci, którzy osiągnęli najwyższe, zostali zgłoszeni do:
- stypendium Prezesa Rady Ministrów - Kacper Pawłowski, uczeń klasy II B;
- nagrody Biskupa Siedleckiego (przyznana po raz pierwszy) - Alicja Marczewska, uczennica klasy I A;
- nagrody Dyrektora KLO - Paweł Kwapień, uczeń klasy I A.
Wyniki tegorocznego egzaminu dojrzałości, choć zdajemy sobie sprawę, że mogłyby być wyższe - jednak na tle miasta (dają nam trzecią lokatę wśród bialskich liceów) i województwa nie prezentują się najgorzej - 92,59%. Gratulujemy naszym absolwentom, a za maturzystów (pięciu), którzy w sierpniu policzą się z matematyką, będziemy trzymali kciuki.
Aby powspominać dawne dzieje, odsyłamy do zdjęć z zakończenia roku szkolnego → Galeria

Komunikat

Przypominamy, że listy osób zakwalifikowanych do przyjęcia do klas pierwszych będą wywieszone na głównym korytarzu KLO 2 lipca o godz. 10.00. Uczeń ma również możliwość obejrzenia wyników na swoim koncie na stronie Kandydata.

Potwierdzenie woli podjęcia nauki w szkole poprzez dostarczenie oryginałów świadectwa ukończenia gimnazjum i zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego (+2 zdjęcia) trwa od 2 lipca od godz. 10.00 do 3 lipca do godz. 13.00.

Złote i Diamentowe Pióra
Jak co roku, wraz z zakończeniem roku szkolnego, 24 czerwca 2015 r. w Urzędzie Miasta odbyła się uroczystość wręczenia nagród Prezydenta Miasta Biała Podlaska – „Złotych Piór” i „Diamentowych Piór” wraz z tytułem MAXIMA CUM LAUDE. Nagrody przyznawane są uczniom szkół z terenu naszego miasta za wybitne osiągnięcia w dziedzinie edukacji, kultury i sportu w danym roku szkolnym. Z KLO "Złote Pióro" otrzymał Kacper Pawłowski - uczeń klasy IIb, który został podwójnym finalistą w tym roku: w XXXIII Olimpiadzie Języka Łacińskiego i Kultury Antycznej, a także w XLVI Olimpiadzie Języka Rosyjskiego. Diamentowe Pióro i tytuł MAXIMA CUM LAUDE otrzymała Alicja Marczewska - uczennica klasy Ia, która uzyskała tytuł laureata w etapie centralnym XXXIII Olimpiady Języka Łacińskiego i Kultury Antycznej.

KIEDY BÓG ZAMYKA DRZWI - TO OTWIERA OKNO
Zapraszamy do wysłuchania kolejnej naszej audycji pod tytułem zamieszczonym powyżej lub pod zmienionym - 100-lecie urodzin ks. Jana Twardowskiego. W programie oprócz odwołań do biografii
i twórczości wybitnego kapłana i poety odnajdzie Szanowny Słuchacz również interesujące wywiady przeprowadzone z uczniami i nauczycielami KG oraz KLO. Audycja ma charakter wakacyjny, więc bez obaw można jej słuchać w lipcu i sierpniu. Miała swą premierę 26 czerwca o godzinie 21.40 w Katolickim Radiu Podlasie.
Audycję można znaleźć w Archiwum dźwięków na stronie internetowej Radia → Otwórz

25 czerwca godz. 10.00 – msza św. na zakończenie roku szkolnego w kościele
bł. Honorata przy ul. Terebelskiej, następnie w auli KLO podsumowanie roku szkolnego 2014/2015 i wręczenie nagród najlepszym uczniom;
26 czerwca godz. 9.00 – spotkania z wychowawcami klas na wręczeniu świadectw szkolnych.

Wyniki maturalne
Szanowni Maturzyści!
Dnia 30 czerwca o godz. 10.00 w auli KLO będą wydawane świadectwa dojrzałości, aneksy do świadectw dojrzałości i ich odpisy, informacje o wynikach egzaminów oraz dokumenty złożone do KLO podczas rekrutacji.

W związku z tym, że legitymacje szkolne są ważne do końca września prosimy, abyście nie zapomnieli zabrać ich ze sobą w celu uzupełnienia numeru PESEL.
Kort tenisowy

Kalendarz KLO 14/15
Nowa matura 2015
Harmonogram matur w 2015 r.
EWD - Edukacyjna Wartość Dodana
Wynik egzaminacyjny i wskaźnik EWD to miary komplementarne, łącznie dają pełniejszą informację o szkole. Wskaźniki EWD Katolickiego Liceum można odnaleźć klikając w baner IBE.

Więcej o Edukacyjnej Wartości Dodanej można znaleźć na stronie: EWD w liceum

Nie możesz się zalogować?