Kontakt
Kancelaria szkolna
Konto szkoły
Jak dojechać

Wyświetl większą mapę
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 7
Najnowszy użytkownik: artur

UWAGA! Zmiany w planie lekcji
Plan lekcji KLO obowiązujący od 1 lutego 2016 r. → Pobierz

MAMY BRĄZ 2016!!!
Tylko trzy licea ogólnokształcące z Białej Podlaskiej znalazły się w elitarnym gronie 500 najlepszych szkół w Polsce. Miło nam poinformować, że po dwóch latach nieobecności w rankingu ,,Perspektyw" Katolickie Liceum powróciło do czołówki, zajmując:
3. miejsce wśród liceów bialskich;
25. miejsce wśród szkół województwa lubelskiego;
372. miejsce w Polsce.
Dzięki osiągnięciom naszych uczniów i nauczycieli w roku 2015 KLO ma prawo używać honorowego tytułu BRĄZOWEJ SZKOŁY 2016.
Katolickie Liceum zostało także zaliczone w poczet SZKÓŁ OLIMPIJSKICH 2016. Zajęliśmy w tym rankingu 52. miejsce w Polsce (na 200 umieszczonych w zestawieniu) i - co cieszy nas niezmiernie - I w Białej Podlaskiej.
Szczegółowe zestawienia oraz opis metodologii można znaleźć na stronie: www.perspektywy.pl

Szlachetna Paczka
Już po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”. Przedsięwzięcie to można uznać za wyjątkowo udane, ponieważ w tym roku udało się włączyć do niego wszystkich uczniów. Wspólnymi siłami zgromadziliśmy niezbędne środki i zakupili za nie artykuły spożywcze, chemiczne, papiernicze, pościel i ręczniki. Zebrane fundusze pozwoliły również na przygotowanie prezentów świątecznych dla wszystkich członków rodziny, w tym przede wszystkim spełnienie marzeń tych najmłodszych. Zostały przekazane również zebrane w trakcie akcji ubrania oraz zakupione zimowe buty dla dzieci. Do akcji włączali się również nauczyciele oraz rodzice uczniów, ofiarowując dodatkową pomoc i wsparcie...

Listopadowa zaduma...
Zapraszamy do wysłuchania kolejnego programu radiowego przygotowanego przez Katolickie Liceum Ogólnokształcące. Audycja została wyemitowana w Katolickim Radiu Podlasie dnia 27 listopada o godzinie 21.40 w cyklu Drogami młodościodtwórz

Próbna Matura z Operonem
Jak co roku, w ostatnich dniach listopada odbywa się w całej Polsce próbna matura z wydawnictwem Operon dla trzecioklasistów. Dzisiaj o godzinie 9.00 rozpoczął się egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym. Po południu chętni uczniowie zmierzą się z językiem polskim na poziomie rozszerzonym. Jutro odbędzie się egzamin z matematyki, w czwartek z języków obcych, a w ostatni dzień z wybranych przedmiotów dodatkowych, takich jak: biologia, chemia, fizyka, geografia, historia i wiedza o społeczeństwie.
Życzymy powodzenia!

Dzień Niepodległości
Dnia 10 listopada na szóstej godzinie lekcyjnej odbył się apel z okazji święta niepodległości. Tematem tegorocznego apelu była Niepodległość na Podlasiu. W przedstawieniu wzięły udział klasy pierwsze i drugie naszego liceum, a koordynacją i scenariuszem zajęła się Weronika Karwacka z klasy IIa. Opiekunem tego przedsięwzięcia był historyk z naszej szkoły pan Tomasz Wojcieszuk.
Fotorelacja

Warsztaty w Serpelicach
W dniach 29-31 października nasza szkoła zorganizowała warsztaty muzyczne. Odbyły się one w Domu Ojców Franciszkanów w Serpelicach. Członkowie scholi podczas tego wyjazdu bardzo ciężko pracowali, aby rozwijać swoje zdolności muzyczne. Ćwiczyli pieśni, które wykonywane są podczas cotygodniowych mszy świętych, pieśni patriotyczne oraz śpiew z podziałem na głosy. Oczywiście znalazł się czas na wspólną zabawę i modlitwę.

"Młodzi głosują"
W dniu 19 października 2015 roku w KLO odbyły się Młodzieżowe Wybory Parlamentarne. Wszyscy uczniowie brali udział w głosowaniu, które odbyło się na trzech przerwach szkolnych.
Program „Młodzi głosują” daje uczniom możliwość wypowiedzenia się w ważnych sprawach dla kraju. W ramach tej akcji w okresie poprzedzającym wybory uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych przygotowują i przeprowadzają działania edukacyjne na temat zasad i znaczenia udziału obywateli w wyborach demokratycznych...

PAN BÓG UKŁADA INACZEJ
Zapraszamy do odsłuchania naszej ósmej audycji w Archiwum Dźwięków Katolickiego Radia Podlasie.
W programie m. in. wywiad przeprowadzony z założycielem naszego Liceum i Gimnazjum oraz wieloletnim dyrektorem obu szkół - ks. prałatem Zbigniewem Sobolewskim (w tytule audycji cytat z wypowiedzi naszego Gościa).
Zapraszamy do archiwum dźwięków → tutaj
Zdjęcia ze spotkania → tutaj
Kort tenisowy

Kalendarz KLO 15/16
KLO w radiu
Olimpiady 2015/2016
EWD - Edukacyjna Wartość Dodana
Wynik egzaminacyjny i wskaźnik EWD to miary komplementarne, łącznie dają pełniejszą informację o szkole. Wskaźniki EWD Katolickiego Liceum można odnaleźć klikając w baner IBE.

Więcej o Edukacyjnej Wartości Dodanej można znaleźć na stronie: EWD w liceum
Matura
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Polecamy