Kontakt
Kancelaria szkolna
Konto szkoły
Jak dojechać

Wyświetl większą mapę
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 7
Najnowszy użytkownik: artur

Próbna Matura z Operonem
Jak co roku, w ostatnich dniach listopada odbywa się w całej Polsce próbna matura z wydawnictwem Operon dla trzecioklasistów. Dzisiaj o godzinie 9.00 rozpoczął się egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym. Po południu chętni uczniowie zmierzą się z językiem polskim na poziomie rozszerzonym. Jutro odbędzie się egzamin z matematyki, w czwartek z języków obcych, a w ostatni dzień z wybranych przedmiotów dodatkowych, takich jak: biologia, chemia, fizyka, geografia, historia i wiedza o społeczeństwie.
Życzymy powodzenia!

Warsztaty w Serpelicach
W dniach 29-31 października nasza szkoła zorganizowała warsztaty muzyczne. Odbyły się one w Domu Ojców Franciszkanów w Serpelicach. Członkowie scholi podczas tego wyjazdu bardzo ciężko pracowali, aby rozwijać swoje zdolności muzyczne. Ćwiczyli pieśni, które wykonywane są podczas cotygodniowych mszy świętych, pieśni patriotyczne oraz śpiew z podziałem na głosy. Oczywiście znalazł się czas na wspólną zabawę i modlitwę.

Zmiany w planie lekcji
Zmiany w planie lekcji od 9 listopada → Pobierz

"Młodzi głosują"
W dniu 19 października 2015 roku w KLO odbyły się Młodzieżowe Wybory Parlamentarne. Wszyscy uczniowie brali udział w głosowaniu, które odbyło się na trzech przerwach szkolnych.
Program „Młodzi głosują” daje uczniom możliwość wypowiedzenia się w ważnych sprawach dla kraju. W ramach tej akcji w okresie poprzedzającym wybory uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych przygotowują i przeprowadzają działania edukacyjne na temat zasad i znaczenia udziału obywateli w wyborach demokratycznych...

PAN BÓG UKŁADA INACZEJ
Zapraszamy do odsłuchania naszej ósmej audycji w Archiwum Dźwięków Katolickiego Radia Podlasie.
W programie m. in. wywiad przeprowadzony z założycielem naszego Liceum i Gimnazjum oraz wieloletnim dyrektorem obu szkół - ks. prałatem Zbigniewem Sobolewskim (w tytule audycji cytat z wypowiedzi naszego Gościa).
Zapraszamy do archiwum dźwięków → tutaj
Zdjęcia ze spotkania → tutaj

Ksiądz Biskup z wizytą w naszej szkole
Dnia 19 października miała miejsce wizytacja naszego Liceum przez Księdza Biskupa diecezji siedleckiej Kazimierza Gurdę. W powitaniu Księdza Biskupa udział wzięła cała społeczność szkolna: ksiądz dyrektor Andrzej Danieluk, grono pedagogiczne oraz uczniowie wszystkich klas.
Po uroczystym powitaniu Pasterza naszej diecezji odbyła się krótka część artystyczna przygotowana na podstawie poematu Cypriana Norwida Fortepian Szopena i muzyki naszego genialnego kompozytora w opracowaniu i reżyserii pana Cezarego Marczewskiego, a w wykonaniu uczniów klas IIIB, IIA i IB...

Nocny Maraton Filmowy i nie tylko...
Z inicjatywy samorządu szkolnego i we współpracy z księdzem prefektem oraz z wychowawcami poszczególnych klas została zorganizowana Noc w liceum w nocy z dnia 16 na 17 października. W „nocowaniu” brali udział uczniowie klas pierwszych i drugich, którzy wspólnie oglądali filmy, śpiewali piosenki i grali w różne gry. Spotkanie zakończyło się nad ranem około godziny siódmej.

Dzień Edukacji Narodowej
13 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Był to czas życzeń, czas pamięci oraz czas wdzięczności. Uczniowie spotkali się z księdzem dyrektorem i gronem pedagogicznym w auli szkolnej na uroczystym (ale na wesoło!) apelu przygotowanym przez samorząd szkolny, klasę IIB oraz klasę IA. Nauczyciele zostali uhonorowani zaszczytnymi tytułami...

Pielgrzymka maturzystów
W ostatnim tygodniu września br., zgodnie z wieloletnią tradycją naszej szkoły, uczniowie klas trzecich wraz z wychowawcami i ks. prefektem wybrali się na pielgrzymkę na Jasną Górę. Głównym celem wyjazdu było podziękowanie Matce Bożej za trzy lata nauki oraz prośba o pomyślnie zdany egzamin dojrzałości. Maturzyści mogli skorzystać z sakramentu pokuty, uczestniczyć w Eucharystii oraz duchowo przeżyć Drogę Krzyżową na Wałach Jasnogórskich. Na koniec Pielgrzymki był również czas wolny, który młodzież przeznaczyła na spacery po okolicy oraz na wykonanie wspólnych pamiątkowych zdjęć. Pomimo zmęczenia podróż powrotna przebiegła w wesołej atmosferze. Galeria
Kort tenisowy

Zaproszenie
Kalendarz KLO 15/16
KLO w radiu
Olimpiady 2015/2016
EWD - Edukacyjna Wartość Dodana
Wynik egzaminacyjny i wskaźnik EWD to miary komplementarne, łącznie dają pełniejszą informację o szkole. Wskaźniki EWD Katolickiego Liceum można odnaleźć klikając w baner IBE.

Więcej o Edukacyjnej Wartości Dodanej można znaleźć na stronie: EWD w liceum
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Dla zainteresowanych...


Polecamy