Kontakt
Kancelaria szkolna
Facebook
Jak dojechać

Wyświetl większą mapę
Konto szkoły
Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 7
Najnowszy użytkownik: Artur Chomiuk
Rekrutacja KLO

UWAGA! Zmiany w planie lekcji
Zmiany w planie lekcji w dn. 23-27 kwietnia 2018 r. → pobierz

NOWOŚĆ! Język hiszpański w KLO
Drodzy Kandydaci,

wychodząc naprzeciw Waszym oczekiwaniom, w roku szkolnym 2018/2019 poszerzamy zakres nauczania języków obcych i wprowadzamy do naszej oferty język hiszpański.
Znajomość języka hiszpańskiego może okazać się przydatna dla wszystkich kandydatów na studia humanistyczne, lingwistyczne, społeczne i ekonomiczne. Znaczenie tego języka nieustannie wzrasta na rynku pracy. Z pewnością jest również przydatny w nawiązywaniu kontaktów podczas podróży zagranicznych.
Język hiszpański będzie nauczany w grupach międzyoddziałowych, dla uczniów zaczynających naukę od podstaw. Wybór języka będzie deklarowany przy składaniu podań do liceum.

Rekrutacja 2018/2019
W roku szkolnym 2018/2019 Katolickie Liceum planuje utworzyć klasy o trzech profilach:
a) klasę matematyczno-fizyczną. To właściwy wybór dla przyszłych studentów uczelni technicznych i politechnik. Prowadzone na wysokim poziomie lekcje z zakresu przedmiotów ścisłych pomogą przyswoić nawet najtrudniejsze zagadnienia i prawa rządzące otaczającym nas światem. Dodatkowe rozszerzenia z geografii, chemii lub informatyki mogą okazać się niezwykle przydatne dla wszystkich pretendentów do indeksów na kierunki politechniczne oraz związane z branżą komputerową, turystyczną czy np. architekturą.
b) klasę biologiczno-chemiczną, która czeka na amatorów zgłębiania tajemnic przyrody i medycyny. Wykwalifikowani nauczyciele dołożą wszelkich starań, aby te trudne zagadnienia dokładnie wyjaśnić. Jednak popularny „biol-chem” daje o wiele więcej możliwości, pozwala pogłębić wiedzę przyszłego lekarza, bioinżyniera czy farmaceuty o rozszerzoną fizykę lub matematykę.
c) klasę humanistyczną, która czeka na ludzi kreatywnych, zafascynowanych światem, wszechstronnie uzdolnionych, chcących poszerzać swoje horyzonty i poznawać dorobek ludzkości utrwalony w wytworach kultury, myślących o dziennikarstwie czy studiach prawniczych. Humanista może także dodatkowo wybrać przedmioty rozszerzone: geografię, wiedzę o społeczeństwie, a nawet – jeśli takie będą jego aspiracje – matematykę...

Targi Edukacyjne 2018
Drodzy Gimnazjaliści,

serdecznie zapraszamy Was na Targi Edukacyjne „Bialski GPS na edukację i zawód”, podczas których będziecie mogli zapoznać się z ofertą naszego liceum na rok szkolny 2018/2019.
Wydarzenie odbędzie się 24 kwietnia w hali sportowej IV LO im. Stanisława Staszica w Białej Podlaskiej przy ul. Akademickiej 8 w godzinach 10.00-14.00.
Zachęcamy do odwiedzenia naszego stoiska i nawiązania rozmowy z uczniami KLO.

Zebranie z rodzicami
10 kwietnia 2018 r. o godz. 17.00
zapraszamy wszystkich rodziców uczniów KLO
na zebranie z wychowawcami klas.

Po zebraniu będzie możliwość konsultacji
z nauczycielami poszczególnych przedmiotów.

Akcja charytatywna

Ogłoszenie
Organizacja rekolekcji wielkopostnych w KLO:
27 marca (wtorek)
8.00-11.35 – 4 godziny lekcyjne według planu zajęć lekcyjnych;
12.00-14.30 – rekolekcje w kościele bł. Honorata.
28 marca (środa)
8.00-10.35 – rekolekcje w kościele bł. Honorata;
10.50-13.25 – 4, 5, 6 godz. lekcyjna według planu lekcji.
Obecność uczniów na rekolekcjach jest obowiązkowa.

Akcja charytatywna - zbiórka żywności
10 marca uczennice naszej szkoły, już po raz kolejny wzięły udział w charytatywnej akcji zbiórki żywności dla osób potrzebujących, organizowanej przez Caritas Diecezji Siedleckiej. Wśród wolontariuszek znalazły się uczennice klasy Ib: Czmyr Karolina, Hasiuk Gabriela, Terpiłowska Dominika, Żuk Paulina, Woroszyło Wiktoria, Kozak Martyna, Flisińska Julia, Kozłowska Karolina, Szydłowska Monika, Topyłło Zuzanna oraz uczennica klasy IIa Makarewicz Barbara. Poświęcając swój wolny, sobotni czas dziewczęta z ogromnym zaangażowaniem przekonywały klientów sklepu „Lidl” do dzielenia się z potrzebującymi produktami spożywczymi. Efektem, ich jakże skutecznych działań, były dwa duże kontenery wypełnione po brzegi żywnością, która tuż przed świętami zostanie przekazana przez Centrum Wolontariatu potrzebującym.
Dziękujemy naszym uczennicom za zaangażowanie oraz udział w tak szlachetnej i potrzebnej akcji.

VI Turniej Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt i Chłopców o Puchar Biskupa Siedleckiego 2018
9 marca br. nasi uczniowie wystąpili w VI Turnieju Piłki Nożnej zorganizowanym przez Katolickie Liceum w Siedlcach. Rywalizowali z Katolickimi Liceami z Siedlec, Garwolina, Sokołowa Podlaskiego i Mińska Mazowieckiego. Był to nasz czwarty turniej. Obie drużyny zajęły trzecie miejsca. Nasza uczennica Kasia Hołownia została królem strzelców w rywalizacji dziewcząt i otrzymała indywidualną nagrodę. Gratulujemy sukcesów i czekamy na kolejny turniej za rok. Fotorelacja
Najnowsze zdjęcia z Galerii
Przekaż 1%

Fundacja Nasza Szkoła 08-119 Siedlce Sokołowska 172
KRS: 0000147428 NIP: 821-23-11-045 REGON: 712498144
konto: Bank Spółdzielczy w Siedlcach 05 9194 0007 0024 6365 2000 0010
Kort tenisowy

Kalendarz KLO 2017/2018
Broszura MEN
Dziennik elektroniczny
KLO w radiu
Matura
Olimpiady 2017/2018
EWD - Edukacyjna Wartość Dodana
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Warto zajrzeć