Jak dojechać

UWAGA! Zmiany w planie lekcji
Zmiany w planie lekcji KLO w dn. 02.12.2016 r. → Pobierz

Święto Niepodległości
W związku z 98. rocznicą odzyskania niepodległości, 10 listopada klasa 2B pod opieką pana Tomasza Wojcieszuka przygotowała quiz historyczny. Sprawdzał on bardzo szczegółowo wiedzę na temat Ojców Założycieli Polski Niepodległej. Z każdej klasy były wylosowane po 3 osoby, które tworzyły drużynę. Zwyciężyła klasa 3B. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za zaangażowanie!

Próbna matura

W dniach 22, 23, 24, 25 listopada 2016 r. odbędzie się w szkole próbna matura uczniów III klas. Szczegółowy harmonogram zostanie wywieszony na tablicy ogłoszeń w szkole.
Arkusze z poprzednich edycji znajdują się na STRONIE.

Zebranie z rodzicami
17 listopada o godzinie 16.30 odbędzie się zebranie z rodzicami, na którym m.in. rodzice otrzymają dostęp do rozwiązania Librus Synergia. Po spotkaniach z wychowawcami będzie możliwość konsultacji z nauczycielami poszczególnych przedmiotów.

Tymczasem prezentujemy możliwości jakie daje korzystanie z dziennika elektronicznego: PREZENTACJA
Więcej szczegółów dotyczących rozwiązania Librus dla rodziców i uczniów, a także najczęściej pojawiające się pytania (FAQ) znajdują się na STRONIE.

UWAGA!
W najbliższą sobotę (05.11.2016) odbędą się zajęcia pływania TYLKO drużyny pływackiej o godz. 9.30. Miejsce bez zmian - pływalnia I LO J.I.Kraszewskiego

Oferta wycieczki szkolnej
W kwietniu 2017 r. KG organizuje wycieczkę szkolną do Anglii. Pozostało jeszcze 6 wolnych miejsc. Chętnych uczniów z liceum prosimy o zgłaszanie się do sekretariatu KLO. Szczegółowy program wyjazdu→ Pobierz

Akcja Komórkomania
Nasze liceum włączyło się do akcji, która może uratować innym życie. Dzięki pomysłowi naszych nauczycielek w szkole została przeprowadzona rejestracja potencjalnych dawców szpiku. Niewiele osób jest świadomych, że co godzinę jedna osoba dowiaduje się, iż jest chora na białaczkę. Dla wielu jest jeszcze szansa na wyleczenie, lecz potrzebny jest dawca szpiku. Dziękujemy wszystkim zainteresowanym rejestracją i zachęcamy do wsparcia Fundacja DKMS. Każdy z nas może uratować ludzkie życie!

Dzień Edukacji Narodowej
W przeddzień Święta Edukacji Narodowej klasa 3b zorganizowała apel, aby podziękować nauczycielom za trud wkładany w nauczanie i wychowywanie uczniów. Część artystyczna, w której brali udział nauczyciele, była oparta na popularnym programie telewizyjnym "Jeden z dziesięciu". Pytania były dosyć zagadkowe, jak i śmieszne. Uczniowie i nauczyciele znaleźli wspólny język i razem miło spędzili ten czas.

Konferencja CHECK IT
Nasi uczniowie po raz drugi uczestniczyli w konferencji informatycznej CHECK IT. Odbyła się ona 5 października w Lublinie. Głównymi punktami programu były prelekcje dotyczące lubelskiej branży IT i rozwoju technologicznego. Korzystając z tego, że warsztaty przebiegały w budynku Radio Lublin uczniowie poznali tajemnice nagrywania audycji oraz pracy w radiu.
Kort tenisowy

Kalendarz KLO 16/17
Olimpiady 2016/2017
EWD - Edukacyjna Wartość Dodana

Nie możesz się zalogować?