Jak dojechać

KRS: 0000147428 NIP: 821-23-11-045 REGON: 712498144
konto: Bank Spółdzielczy w Siedlcach 05 9194 0007 0024 6365 2000 0010

Akcja charytatywna
Czas świąt Bożego Narodzenia zazwyczaj skłania nas do głębszych refleksji nad swoim życiem lub okazania komuś krztyny dobroci. W tym roku narodził się pomysł na pomoc osobom bezdomnym, które często w tym okresie borykają się z problemem, jakim jest okropny chłód. Przez prawie cały styczeń w naszym liceum trwała zbiórka ubrań, które następnie 26 stycznia 2018 r. zostały przekazane bialskiej noclegowni na ul. Kąpielowej 11. W akcji wzięły udział klasy Ia i Ib. Wszystkim zaangażowanym w to dzieło serdecznie dziękujemy.

UWAGA! Zmiany w planie lekcji
Aktualizacja planu zajęć lekcyjnych KLO od 19 lutego 2018 r. → pobierz

Harmonogram zajęć wychowania fizycznego (fakultetów) w II semestrze → pobierz

Doradztwo zawodowe
Dnia 26 stycznia odbyły się zajęcia z doradztwa zawodowego dla pierwszoklasistów. Prowadziła je Pani Halina Zacharuk - psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Białej Podlaskiej. Spotkanie obejmowało dyskusje, pracę w grupie oraz indywidualne testy zdolności. Zajęcia te miały na celu pomóc uczniom w wyborze kierunku kształcenia, zawodu oraz planowania kariery zawodowej. Dziękujemy za spotkanie.

Komunikat
Informujemy, że kancelaria KLO w okresie ferii będzie nieczynna. Sprawy dotyczące liceum prosimy kierować do kancelarii KG przy ul. Wyszyńskiego 53/55 (tel. 833440369).

Studniówka 2018
Studniówka KLO w obiektywie fotoreporterów portalu biala24.pl

Edukacja prawna
W pierwszym tygodniu stycznia w naszej szkole odbyły się spotkania z Panem Piotrem Marczyńskim - Sędzią z Wydziału Karnego Sądu Rejonowego w Białej Podlaskiej, w których uczestniczyli uczniowie klas pierwszych i drugich. Pan Sędzia opowiadał o swojej codziennej pracy w sądzie. Poruszył sprawy związane z przestępczością młodych osób i odpowiedzialnością prawną za czyny karalne. Tematyka prawna wzbudziła duże zainteresowanie wśród uczniów. Młodzież z zaciekawieniem słuchała o sprawach karnych z sali sądowej. Przytoczone przykłady rozpraw uświadomiły uczniom konsekwencje zachowań, które mogą zaprowadzić na ławę oskarżonych. Dziękujemy za spotkanie.

Nasza szkoła ponownie wśród 500 najlepszych liceów
W ogłoszonym przez Perspektywy XX Ogólnopolskim Rankingu Liceów i Techników na rok 2018 Katolickie Liceum zajęło:
3. miejsce wśród liceów bialskich;
29. miejsce wśród szkół województwa lubelskiego;
497. miejsce w Polsce.
Dzięki osiągnięciom naszych uczniów i nauczycieli w roku 2017 KLO ma prawo używać honorowego tytułu BRĄZOWEJ SZKOŁY 2018.

Zebranie z rodzicami
25 stycznia 2018 r. o godz. 17.00
zapraszamy rodziców uczniów KLO
na zebranie z wychowawcami klas
podsumowujące I semestr nauki.

Bialska Liga Młodych Przedsiębiorców
Po raz drugi wystartował projekt z zakresu edukacji ekonomicznej realizowany przez Katedrę Ekonomii i Zarządzania PSW im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej, współfinansowany przez Narodowy Bank Polski pt. „Bialska Liga Młodych Przedsiębiorców”, w którym nasi uczniowie wzięli udział w ubiegłym roku i odnieśli spory sukces zajmując w finale trzy pierwsze miejsca. W tym roku szkolnym do drugiej edycji konkursu przystąpiło dziewięcioro naszych uczniów. Lidze towarzyszy seria spotkań z przedsiębiorcami i wykłady z zakresu ekonomii. W najbliższym terminie 18 stycznia odbędzie się kolejny, trzeci etap. Trzymamy kciuki!
Bieżące wyniki można śledzić na stronie → WYNIKI
Terminy testów znajdziecie pod adresem → TERMINY
Najnowsze zdjęcia z Galerii
Kort tenisowy

Kalendarz KLO 2017/2018
Broszura MEN
Olimpiady 2017/2018
EWD - Edukacyjna Wartość Dodana

Nie możesz się zalogować?
Warto zajrzeć