Kontakt
Kancelaria szkolna
Konto szkoły
Jak dojechać

Wyświetl większą mapę
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 7
Najnowszy użytkownik: artur

UWAGA! Zmiany w planie lekcji
Plan lekcji obowiązujący dn. 9 maja 2016 r. → Pobierz

Wielki Konkurs Języka Angielskiego
26 kwietnia uczniowie gimnazjów (z terenu miasta i okolic) wzięli udział w VI edycji Wielkiego Konkursu Języka Angielskiego organizowanego przez nauczycieli anglistów naszej szkoły. Ta cenna inicjatywa spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem młodzieży i życzliwością ze strony nauczycieli języka angielskiego. W trakcie konkursu uczniowie mogą sprawdzić i porównać swoje umiejętności w zakresie gramatyki, słownictwa, umiejętności czytania oraz wiedzy o kulturze krajów anglojęzycznych. Nauczyciele zaś mają okazję wymienić się doświadczeniami, spędzając czas przy kawie. Galeria
Wyniki zamieszczone będą na stronie internetowej 16 maja, natomiast wręczenie nagród i dyplomów będzie miało miejsce podczas Pikniku KLO z okazji Dnia Dziecka, tj. 1 czerwca 2016 r.

Targi Edukacyjne
28.04 (czwartek) odbędą się Targi Edukacyjne w IV LO, na których będzie można zastać stoisko KLO. Uczniowie będą ubrani w koszulki z logiem szkoły, dzięki czemu bez problemu będziecie mogli ich rozpoznać. Zapraszamy na stoisko, gdzie będziemy opowiadać o doświadczeniach związanych ze szkołą. Będzie również możliwość zapoznania się z ofertą na rok 2016/17. Serdecznie zapraszamy!

Oferta KLO
W roku szkolnym 2016/17 planujemy utworzenie 4 klas pierwszych o następujących profilach:
1 A matematyczno-fizycznym z rozszerzonym programem nauczania matematyki i fizyki oraz do wyboru: informatyki lub geografii.
1 B biologiczno-chemicznym z rozszerzonym programem nauczania biologii i chemii oraz do wyboru: fizyki lub matematyki.
1 C humanistycznym z rozszerzonym programem nauczania języka polskiego i historii oraz do wyboru: wiedzy o społeczeństwie lub geografii.
1 D lingwistycznym z rozszerzonym programem nauczania języka polskiego, języka angielskiego oraz do wyboru: języka hiszpańskiego lub niemieckiego. Dodatkowo geografia na poziomie rozszerzonym...

Dzień zdrowia
7 kwietnia nasza szkoła zorganizowała DZIEŃ ZDROWIA dla młodszych kolegów i koleżanek z Katolickiego Gimnazjum. Uczennice klas drugich na czele z panią Elżbietą Komosą przygotowały trzy gabinety lekarskie, w których można było zbadać swoje "parametry", objętość płuc i BMI. Pacjenci dostawali porady zgodne z wynikiem przeprowadzonych badań. Do tego była wystawa ze zdrową żywnością. Młodzież KG mogła spróbować wiele smakołyków i poznać ich wartości odżywcze. Uczennice zostały przyjęte bardzo mile, a ich stoiska cieszyły się dużą popularnością.
Fotorelacja

Alicja finalistką XLII Olimpiady Historycznej
W dniach 1 - 4 kwietnia odbył się w Gdańsku etap centralny XLII Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej. Alicja Marczewska, uczennica klasy II a, uczestniczyła w trzech częściach olimpijskich zmagań (pisała wypracowanie, dokonała analizy tekstu źródłowego oraz odpowiadała na egzaminie ustnym z wybranej specjalności (czyli ze starożytności) i z ośmiu książek naukowych zgodnych ze swoją specjalizacją).
Uzyskany wynik zapewnił jej tytuł finalistki tegorocznej Olimpiady Historycznej. Warto wspomnieć, że Alicja znalazła się w gronie 99 uczestników etapu centralnego, w tym dwunastu reprezentujących Lubelszczyznę. We wszystkich etapach OH w bieżącym roku szkolnym wzięło udział ponad 3200 uczniów z całej Polski.

Z miłości do łaciny...
Uczennica drugiej klasy Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Białej Podlaskiej jest pierwszą w 34-letniej historii olimpiady laureatką reprezentującą Lubelszczyznę.
- Na początku odkryłam łacinę sama, kiedy w wolnym czasie rozwijałam zainteresowania historyczne. To było w drugiej klasie gimnazjum. Teraz mam łacinę w liceum. Moja fascynacja tym językiem wynika z miłości do historii. Dużo czytam o średniowieczu – tam często pojawia się terminologia łacińska. Podczas lektury odkryłam, że język łaciński jest taki piękny i postanowiłam się go uczyć – mówi laureatka...

Radio Lublin: Z miłości do łaciny. Bialczanka laureatką ogólnopolskiej olimpiady - wywiad z Alicją.

konferencja Check IT
15 marca 2016 r. grupa młodzieży KLO wraz z opiekunem p. Konradem Pietrasem wybrali się do Lublina na konferencję informatyczną pn. Check IT. Wydarzenie organizowane było po raz trzeci przez Wydział Strategii i Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Lublin w ścisłej współpracy z kołami naukowymi, działającymi przy lubelskich uczelniach wyższych oraz specjalistami z branży IT, w ramach Dni Lubelskiej Wyżyny IT 2016...

I miejsce w Polsce!
W dniach 16 – 18 marca br. odbył się w Lublinie centralny etap XXXIV Olimpiady Języka Łacińskiego. Miło nam poinformować, że Alicja Marczewska, uczennica klasy II a, uzyskała tytuł laureata OLJ i zajęła pierwsze miejsce w Polsce. (ex aequo z Tomaszem Bańkowskim z Wrocławia).
Uzyskanie najlepszego wyniku w tej edycji olimpiady jest równoznaczne z otrzymaniem nominacji do reprezentowania naszego kraju w międzynarodowym konkursie łaciny cycerońskiej Certamen Ciceronianum Arpinas, odbywającym się rokrocznie na początku maja w Arpino we Włoszech, rodzinnym mieście Marka Cycerona.
Gratulujemy Alicji oraz Pani Profesor Renacie Kaliszuk, nauczycielce języka łacińskiego, wielkiego sukcesu i życzymy zwycięstwa w zawodach międzynarodowych w Arpino w dniach 5 – 9 maja.
Kort tenisowy

Kalendarz KLO 15/16
Konkurs języka angielskiego
KLO w radiu
Matura
Olimpiady 2015/2016
EWD - Edukacyjna Wartość Dodana
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Polecamy