Jak dojechać

Wyniki Wielkiego Konkursu Języka Angielskiego
WYNIKI WIELKIEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO
ORGANIZOWANEGO PRZEZ KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
IM. CYPRIANA NORWIDA W BIAŁEJ PODLASKIEJ 26.04.2016 R.

OSOBY, KTÓRE UZYSKAŁY NAJWYŻSZE WYNIKI:
I miejsce Weronika Syliwoniuk PG nr 2 im. M. Kopernika w Białej Podlaskiej
II miejsce Kamila Michalczuk PG nr 2 im. M. Kopernika w Białej Podlaskiej
III miejsce Agata Magier KG im. C. Norwida w Białej Podlaskiej

OSOBY WYRÓŻNIONE:
Konrad Gruszczyński ZPO nr 1 w Międzyrzecu Podlaskim
Tymoteusz Naworski KG im. C. Norwida w Białej Podlaskiej
Martyna Panasiuk PG im. kard. St. Wyszyńskiego w Leśnej Podlaskiej
Karolina Popławska KG im. C. Norwida w Białej Podlaskiej
Kacper Zduński PG im. J. Sapiehy w Kodniu
Aleksandra Jaśkiewicz PG im. Wł. Jagiełły w Parczewie

Osoby nagrodzone (wyżej wymienione) oraz nauczycieli przygotowujących do konkursu zapraszamy po odbiór nagród i dyplomów dnia 1 czerwca 2016 roku o godz. 10.00, tj. podczas Pikniku KLO z okazji Dnia Dziecka.

Warsztaty chemiczno-fizyczne

W dniach 14-15.05.2016 r., gościliśmy wolontariuszy z Fundacji PRZYSZŁOŚĆ W NAUCE z Warszawy. Celem Fundacji jest propagowanie nauk ścisłych wśród młodzieży, a jedną z form działalności są warsztaty chemiczno-fizyczne dla uczniów.
W dwudniowych warsztatach uczestniczyli zainteresowani uczniowie naszego gimnazjum i liceum. Pierwszego dnia młodzież podzielona na grupy samodzielnie wykonywała doświadczenia chemiczne i fizyczne. Drugiego dnia wolontariusze przygotowali pokaz z którego wynika, że przedmioty ścisłe mogą być interesujące. Można było zobaczyć doświadczenia, których wykonanie w warunkach szkolnych na lekcji wśród dużej ilości uczniów nie jest proste.

Obóz windsurfingowy
W czerwcu nasza szkoła organizuje dla uczniów KLO i KG obóz windsurfingowy.
Koszt wyjazdu 850 zł. W cenie:
- kurs szkoleniowy 16 h z instruktorem,
- zestaw do windsurfingu deska + żagiel, pianka,
- noclegi, śniadania i obiadokolacje, transport.
Zakwaterowanie w pensjonacie przy ul. Kaperskiej 30. Kurs w szkółce Surfbrother. Warunkiem przyjęcia zgłoszenia jest wypełnienie karty zgłoszenia i złożenie w sekretariacie szkoły z potwierdzeniem wpłaty wpisowego w wysokości 400 zł. Zapisy do 20 maja.
Serdecznie zapraszamy!

Pierwszo- i drugoklasiści cieszą się nadal z długiego weekendu, ale dla maturzystów jest to kolejny dzień walki z egzaminem dojrzałości. Wczoraj "łamali swoje pióra" na języku polskim, dzisiaj na matematyce, a jutro będą zmagać się z językiem angielskim. Kolejne dni maja przyniosą matury z przedmiotów rozszerzonych. Mimo ogromnego stresu, jaki ze sobą niesie ten niezwykle ważny egzamin, humory maturzystom dopisują. Mamy nadzieję, że osiągnięte wyniki będą dla naszych uczniów satysfakcjonujące, a nam pozostało trzymać kciuki i życzyć POWODZENIA!!! Zdjęcia

Sukces naszych licealistek
Trójka naszych licealistek: Ania, Gabrysia, Patrycja wspólnie z dwiema koleżankami I LO realizowały projekt społeczny ,,Nie myśl peselem zostań przyjacielem" w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii, który został nagrodzony nie tylko jako najlepszy projekt w województwie. Dziewczyny okazały się bezkonkurencyjne również w całej Polsce i zostały nagrodzone Złotym Wilkiem w kategorii wydarzenie publiczne. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zakończenie roku maturzystów
Dziś po trzech latach spędzonych wspólnie z naszymi tegorocznymi maturzystami żegnamy ich serdecznie i życzymy dalszych sukcesów. Mamy nadzieje, że nasza szkoła dobrze ich przygotowała do dorosłego życia oraz ufamy, że pozostaną im w sercach jak najlepsze wspomnienia. POWODZENIA NA MATURZE!

Targi edukacyjne
Dnia 28 kwietnia w IV LO im. S. Staszica w Białej Podlaskiej odbyły się targi edukacyjne. Naturalnie nasza szkoła brała w nich udział. Stanowisko przygotowane przez klasy pierwsze cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony gimnazjalistów. Mogli oni poznać ofertę szkoły poprzez ulotki, zdjęcia na tablicach, występ na scenie a przede wszystkim przez rozmowę z uczniami. Mamy nadzieję, że nasza szkoła pokazała się z jak najlepszej strony i złamała stereotypy dotyczące KLO.

Wielki Konkurs Języka Angielskiego
26 kwietnia uczniowie gimnazjów (z terenu miasta i okolic) wzięli udział w VI edycji Wielkiego Konkursu Języka Angielskiego organizowanego przez nauczycieli anglistów naszej szkoły. Ta cenna inicjatywa spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem młodzieży i życzliwością ze strony nauczycieli języka angielskiego. W trakcie konkursu uczniowie mogą sprawdzić i porównać swoje umiejętności w zakresie gramatyki, słownictwa, umiejętności czytania oraz wiedzy o kulturze krajów anglojęzycznych. Nauczyciele zaś mają okazję wymienić się doświadczeniami, spędzając czas przy kawie. Galeria
Wyniki zamieszczone będą na stronie internetowej 16 maja, natomiast wręczenie nagród i dyplomów będzie miało miejsce podczas Pikniku KLO z okazji Dnia Dziecka, tj. 1 czerwca 2016 r.
Kort tenisowy

Kalendarz KLO 15/16
Rekrutacja 2016/2017
Olimpiady 2015/2016
EWD - Edukacyjna Wartość Dodana

Nie możesz się zalogować?