Kontakt
Kancelaria szkolna
facebook
Jak dojechać

Wyświetl większą mapę
Konto szkoły
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 7
Najnowszy użytkownik: Artur Chomiuk
KSP
Przekaż swój 1% podatku
Szanowni Państwo,
gorąco zachęcamy do przekazania 1% podatku na rozbudowę Katolickiej Szkoły Podstawowej w Białej Podlaskiej. Każdy może odprowadzić 1% podatku wpisując nr KRS 0000223111 i cel szczegółowy: 37815 KSP Wpłacone przez Państwa pieniądze zostaną spożytkowane na bezpośrednie cele związane z edukacją dzieci i młodzieży. Zachęcamy do przystąpienia do akcji i jej rozpropagowania. Dziękujemy!

Szkolenie z pierwszej pomocy
10 lutego br. na lekcjach wychowania fizycznego odbyło się szkolenie z udzielania pierwszej pomocy pod przewodnictwem absolwenta naszej szkoły Daniela. Uczniowie poznali zasady postępowania w sytuacjach zagrażających ludzkiemu życiu i po części teoretycznej każdy mógł wykazać się wiedzą, ćwicząc na fantomach do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Było to bardzo wartościowe spotkanie.
Zdjęcia

Stypendystka MEN
Informujemy, że nasza uczennica, Alicja Marczewska, otrzymała stypendium Ministra Edukacji Narodowej za wybitne osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2015/2016. Alicja odebrała dyplom z rąk Lubelskiego Kuratora Oświaty, pani Teresy Misiuk, podczas uroczystego spotkania. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Link

Bialska Liga Młodych Przedsiębiorców
Uczniowie naszego liceum biorą udział w Bialskiej Lidze Młodych Przedsiębiorców organizowanej przez Katedrę Ekonomii i Zarządzania Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. Pierwszy etap odbył się 31.01.2017 roku. Wzięło w nim udział 23 uczestników, z czego 7 naszych uczniów. Wyniki prezentujemy poniżej.
I miejsce - Popławska Karolina (kl. Ib)
II miejsce - Demidowicz Piotr (kl. Ib)
IV miejsce - Makarewicz Barbara (kl. Ia)
VI miejsce - Kulupa Karolina (kl. Ia)
X miejsce - Kłos Piotr (kl. Ib)
XII miejsce - Radzikowska Zuzanna (kl. Ib)
XVII miejsce - Ibiański Kacper (kl. Ib)
Gratulujemy i czekamy na kolejne etapy. Życzymy sukcesów!

Studniówka 2017
Nocą z 14 na 15 stycznia w restauracji "Skala" w Białej Podlaskiej odbył się Bal Studniówkowy naszych tegorocznych maturzystów. Kilka chwil przed imprezą uczniowie, nauczyciele KLO i zaproszeni goście spotkali się na mszy świętej, którą odprawił ks. Dyrektor w intencji pomyślne zdanych egzaminów. Po przybyciu wszystkich do lokalu przedstawiciele maturzystów przywitali gości, nauczycieli i kolegów. Ks. dyrektor również serdecznie przywitał przybyłych gości i życzył udanej zabawy. Tradycyjnie rozpoczął się polonez w wykonaniu abiturientów KLO. Następnie młodzież zaprezentowała układ do walca wiedeńskiego przy akompaniamencie pięknego śpiewu Natalii i Pawła (tegorocznych maturzystów)...

Zebranie z rodzicami
7.02.2017 r. odbędzie się spotkanie Dyrektora KLO z rodzicami uczniów wszystkich klas wg harmonogramu:
Klasy I - godz. 16.30
Klasy II - godz. 16.50
Klasy III - godz. 17.10

Po spotkaniu na auli, zebrania z wychowawcami w wyznaczonych salach:
Klasa Ia - s. 13
Klasa Ib s. 26
Klasa IIa - s. 25
Klasa IIb - s. 27
Klasa IIIa - s. 2
Klasa IIIb - s. 34

Nowe książki w naszej bibliotece
Nasza szkolna biblioteka w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa wzbogaciła swój księgozbiór o 224 nowe pozycje wydawnicze. Są to książki zaproponowane przez uczniów i nauczycieli w ankietach przeprowadzonych we wrześniu, a wśród nich klasyka polska i obca, literatura naukowa i popularno-naukowa, także publicystyka oraz poradniki. Mamy więcej lektur (jeszcze więcej!) - na pewno dla każdego wystarczy. Dzięki pełnej zaangażowania pracy bibliotekarzy z klasy I b wszystkie książki zostały przygotowane do wypożyczania i czekają na czytelników. Zapraszamy do biblioteki oraz do wzięcia udziału w konkursie na recenzję dowolnej książki zakupionej w ramach tegorocznego programu. Szczegóły na lekcjach języka polskiego!

Katolickie Liceum na drugim miejscu w Białej Podlaskiej
Trzy licea ogólnokształcące z Białej Podlaskiej znalazły się w elitarnym gronie 500 najlepszych szkół w Polsce. Miło nam poinformować, że w rankingu ,,Perspektyw" Katolickie Liceum zajęło:
2. miejsce wśród liceów bialskich (awans z miejsca 3. w zeszłym roku);
22. miejsce wśród szkół województwa lubelskiego (awans z miejsca 25.);
334. miejsce w Polsce (awans z pozycji 372).
Dzięki osiągnięciom naszych uczniów i nauczycieli w roku 2016 KLO ma prawo używać honorowego tytułu BRĄZOWEJ SZKOŁY 2017.
Katolickie Liceum zostało także zaliczone w poczet SZKÓŁ OLIMPIJSKICH 2017. Zajęliśmy w tym rankingu 62. miejsce w Polsce (w zeszłym roku 52.) i - jako jedyna szkoła reprezentujemy w tym zestawieniu - Białą Podlaską.
Szczegółowe zestawienia oraz opis metodologii można znaleźć na stronie: www.perspektywy.pl

Niebiańskim piórem pisane...
"
Niebiańskim piórem pisane" to temat lekcji religii, na których młodzież KLO miała okazję poznać bliżej ciekawostki i historię najpopularniejszych kolęd, które wcześniej nazywano piosneczkami, pieśniami, kantyczkami, rotulami, pastorałkami. Na zajęciach nie zabrakło wspólnego śpiewania ze wspaniałymi anielskimi głosami polskich wykonawców. Sporo miejsca poświecono najpopularniejszej kolędzie "Cicha noc" przetłumaczonej na 300 języków świata, znanej już 200 lat.

Spotkanie przy samowarze
Okres Bożego Narodzenia to dobra okazja do przybliżenia uczniom symboli Rosji. W ostatnich kilku dniach pod kierunkiem p. Barbary Poszalskiej młodzież KLO przygotowała historię i tajemnice samowarów, herbaty, pierników, matrioszek i kwasu chlebowego. Wspomnieliśmy brzozę- symbol rosyjskiego krajobrazu, ważny temat w malarstwie, poezji i muzyce. Te symbole są nieodłączną częścią kultury rosyjskiej i wszystkim kojarzą się z naszym wschodnim sąsiadem. Przygotowano wystawę, a podczas degustacji uczniowie prezentowali ciekawostki o rosyjskich symbolach.
Nie ma nic lepszego na świecie niż filiżanka herbaty z samowara z konfiturami i "pieprznym" piernikiem w tak wspaniałym towarzystwie i przedświątecznym klimacie. Zdjęcia
Kort tenisowy

Kalendarz KLO 16/17
Dziennik elektroniczny
KLO w radiu
Olimpiady 2016/2017
EWD - Edukacyjna Wartość Dodana
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Polecamy