Wicieczka do Anglii
Program wycieczki → pobierz

Stypendia dla najzdolniejszych wrczone
11 grudnia 2018 r. ucze klasy I naszego liceum, Szymon Dbowski, odebra stypendium Marszaka Wojewdztwa Lubelskiego za szczeglne osignicia naukowe.
Stypendium przyznawane byo w ramach programu Lubelskie wspiera uzdolnionych 2018-2019. Uroczysta gala wrczenia dyplomw miaa miejsce w sali operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Uczestniczyli w niej stypendyci z caego wojewdztwa lubelskiego wraz z przedstawicielami placwek. W tym roku nagrodzono 511 uczniw szk podstawowych, licew oglnoksztaccych, gimnazjw lub klas gimnazjalnych. Dyplomy wrczali Marszaek Wojewdztwa Jarosaw Stawiarski oraz Wicemarszaek Dariusz Stefaniuk .
Cieszymy si z sukcesu Szymona, serdecznie gratulujemy i yczymy dalszych sukcesw.

Uroczysto wrczenia stypendiw Prezesa Rady Ministrw
10 grudnia 2018 r. nasza uczennica, Zuzanna Topyo (kl. IIb), otrzymaa stypendium Prezesa Rady Ministrw na rok szkolny 2018/2019. Uroczysto odbya si w "Sali Bkitnej" Lubelskiego Urzdu Wojewdzkiego. Dyplomy z rk Pana Przemysawa Czarnka Wojewody Lubelskiego, Pani Agaty Gruli Dyrektora Generalnego Lubelskiego Urzdu Wojewdzkiego oraz Pani Teresy Misiuk Lubelskiego Kuratora Owiaty odebrao 230 uczniw ze szk ponadgimnazjalnych wojewdztwa lubelskiego. Pan Wojewoda oraz Pani Kurator do gratulacji i ycze skierowanych do modziey, doczyli podzikowania dla dyrektorw, nauczycieli, organw prowadzcych szkoy oraz rodzicw i opiekunw za trosk, zaangaowanie, stworzenie odpowiednich warunkw oraz pokierowanie rozwojem tych zdolnych modych ludzi.
Serdecznie gratulujemy i yczymy dalszych sukcesw.

Pomoc potrzebujcym
W miesicach listopad-grudzie w naszej szkole odbya si ju po raz trzeci zbirka ciepej odziey oraz rodkw czystoci dla podopiecznych bialskiej noclegowni. Produkty, jakie udao si zgromadzi zostay przekazane potrzebujcym w sobotni wieczr, tj. 8 grudnia.
Organizatorzy akcji, czyli Szkolne Koo Caritas oraz Samorzd Uczniowski Katolickiego Liceum skadaj serdeczne podzikowania wszystkim uczniom, rodzicom oraz nauczycielom, ktrzy zaangaowali si w to wane i potrzebne przedsiwzicie.

Zbirka ywnoci
W minion sobot, tj. 8 grudnia, uczniowie naszej szkoy ju po raz kolejny wzili udzia w organizowanej przez Caritas Oglnopolskiej Zbirce ywnoci pod hasem: Tak, pomagam. Tym razem czonkowie naszego Szkolnego Koa dziaali, wspierajc Parafialne Koo Caritas dziaajce przy parafii Chrystusa Miosiernego w Biaej Podlaskiej. Zebrane produkty ywnociowe ju niebawem trafi do szedziesiciu potrzebujcych rodzin z tej parafii. Dziki zaangaowaniu wielu wolontariuszy, w tym rwnie z naszej szkoy, udao si zebra imponujc ilo niezbdnych artykuw spoywczych, z ktrych ju niebawem zostan zrobione paczki witeczne.

Warszaty garncarskie
30 listopada w naszej szkole odbyy si warsztaty garncarskie, w ktrych uczestniczyli uczniowie klasy IA i IIA. Warsztaty poprowadzi Pan Krystian Nowak, ktry zawodowo zajmuje si garncarstwem. Program zaj obejmowa teoretyczny wykad na temat gliny, jej wydobycia i waciwoci, suszenia naczy glinianych i ich wypau, historii zawodu garncarza, jak rwnie zajcia praktyczne - przygotowanie gliny do formowania na kole garncarskim. Dziki tym warsztatom wiato dzienne ujrza talent do prac manualnych niektrych uczniw, a same zajcia okazay si by niezmiernie relaksujce. Jeszcze raz dzikujemy, a Pana Krystiana zapraszamy ponownie, by moe na warsztaty dla nauczycieli?
Galeria zdj

Zajcia z dogoterapii
30 listopada do klasy IIIA zawitaa Pani Ela Horoszewicz ze swoim pupilem, owczarkiem berneskim. Aria jest psem, ktry czynnie uczestniczy w zajciach terapeutycznych, gwnie z dziemi i modzie. Zajcia z dogoterapii skoncentrowane byy wok procesw mylenia - Pani Ela, przy pomocy Arii, prbowaa przypomnie naszym maturzystom zawioci tego zoonego procesu zachodzcego w mzgu. Poza aspektem akademickim zaj, mona byo poprzytula si do Arii, ktra otwarcie domagaa si gaskania. Byy to ju drugie zajcia z dogoterapii przeprowadzone przez Pani El w naszej szkole - w poprzednich wzia udzia klasa IA. W ramach podzikowania obie klasy zamierzaj wspomc bialskie schronisko. Dzikujemy Pani Magdzie Wysokiskiej za zorganizowanie spotkania i zapraszamy Pani El na kolejne warsztaty.

Krtkie Spicie
Zesp Hard Gock w skadzie:
Aleksandra Daniluk - piew
Julia Daniluk - gitara
Mikoaj Bochenek - gitara, piano
Mikoaj Korpysz - bas
Micha Mazur - perkusja
zaj 2 miejsce w III edycji Przegldu Zespow Rockowych „Krtkie Spicie” w Siedlcach, 16 listopada. Serdecznie gratulujemy!

Wyniki I edycji Wielkiego Konkursu Jzyka Angielskiego
OSOBY, KTRE UZYSKAY NAJWYSZE WYNIKI:
I miejsce - Bartosz Hoownia (Szkoa Podstawowa nr 6 im. A. Mickiewicza w Biaej Podlaskiej)
II miejsce - Karina Kostiuczuk (Szkoa Podstawowa nr 1 im. ks. S. Brzski w Biaej Podlaskiej)
III miejsce - Urszula Kpka (Zesp Szk im. K. Makuszyskiego w Maaszewiczach)

WYRӯNIENIA:
Agata Siekielewska (Szkoa Podstawowa nr 1 im. ks. S. Brzski w Biaej Podlaskiej)
Weronika Wjtowicz (Szkoa Podstawowa w Zalesiu)
Julia Sadownik (Szkoa Podstawowa nr 6 im. A. Mickiewicza w Biaej Podlaskiej)
Jakub Staczuk (Szkoa Podstawowa im. S. Staszica w Lenej Podlaskiej)
Daria Maksymowicz (Szkoa Podstawowa nr 2 im. Bohaterskich Lotnikw Podlasia w Biaej Podlaskiej)

Gratulujemy laureatom, osobom wyrnionym oraz nauczycielom, ktrzy przygotowali modzie do konkursu. Zapraszamy uczniw wraz z nauczycielami na uroczysto wrczenia dyplomw, ktra odbdzie si dnia 12 grudnia 2018 r. o godz. 9:30 w auli naszej szkoy. Po uroczystoci wrczenia dyplomw przewidziana jest cz artystyczna.

Nasi uczniowe w spektaklu cieni
Przeka 1%

Fundacja Nasza Szkoa 08-119 Siedlce Sokoowska 172